YAPI SİSTEMLERİ
Kullanılacak tüm malzeme ve sistemler ilgili Türk Standart ve şartnamelerine veya konusuna göre CE, vb. normlara uygun olacaktır.
Yapı Statiği
RADYE TEMEL yapılacaktır. Yapı Sistemi betonarme karkas olacaktır.
Isıtma Sistemi ve Kullanma Sıcak Suyu
Rezidans daireler, blok bazında doğalgaz kazanlı merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılacaktır. Rezidanslarda 1.sınıf alüminyum radyatör ve banyolarında 1.sınıf alüminyum havlupan kullanılacaktır. Her rezidans daireye kullanma sıcak suyu temin edilecektir. Isıtma ve sıcak su enerji tüketimleri kalorimetre ile ölçülecektir. Site yönetimi üzerinden pay edilecektir.
Soğutma
Tüm rezidans dairelerde, klima sistemi olacaktır. Ticari alanların ısıtması ve soğutması, teslimden sonra ALICI tarafından bağımsız bölüm bazında VRV / mini VRV sistemlerle sağlanabilecektir. Bu sistemlerin dış ünitelerin konulacağı yerler ve boruların güzergâhları projelerde gösterilmiş olup, ALICI tarafından yapılacaktır .
Kullanma Suyu
Su deposu ve hidroforlar ile kullanma suyu temin edilecektir.
Havalandırma
Rezidans dairelerde mutfaklardan ve ıslak mahallerden cebri egzost yapılacaktır.
Yangın Söndürme
Tüm proje kompleksi, Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği’ne uygun olarak tesis edilecektir.
Elektrik
Proje Kompleksine ait projesine uygun yeterli enerji sağlanacak ve jeneratörler tesis edilecektir. Her dairede ve ortak mahallerde gerekli olan yerlerde elektronik sayaç, kaçak akım rölesi, yangın ihbar ve topraklama sistemi kurulacaktır.
Güvenlik
Proje Kompleksinde 24 saat güvenlik hizmeti olacak, giriş ve çıkışlar kontrollü olarak yapılacaktır. Ayrıca proje kompleksinin çevresi ve girişler yeterli sayıda güvenlik kamerası ile güvenlik merkezinden izlenecek şekilde tesis edilecektir. Otopark girişlerinde uzaktan kumandalı ya da kartlı giriş sistemi bulunacaktır. Tüm rezidans dairelere görüntülü interkom sistemi kurulacaktır.
Dış Cepheler
Tüm bloklarda, dış cephede, projesine uygun şekilde mantolama, seramik ve/veya kompozit kaplama uygulanacaktır.
Pencere ve Doğramalar
Bloklardaki rezidans dairelerde alüminyum doğrama ve ısıcam kullanılacaktır.
Çatılar
Tüm blokların çatıları su ve ısı yalıtımlı teras çatı olup, serbest çakıl, seramik veya epoksi benzeri malzeme ile kaplanacaktır.
Otopark
1+1 rezidans dairelere 1 araçlık, 2+1 rezidans dairelere 2 araçlık otopark alanı verilecektir. Proje kompleksi içinde işyerleri, misafir ve kısa süreli duraklamalar için açık otopark alanı kullanılacaktır.
Teknik gereklilikler nedeni ile otopark içi araç yerleşim planlamasında değişiklikler olabilir.
Asansörler
A ve B blokta 4’er adet yolcu asansörü olup, ayrıca her blokta 1 adet yük asansörü yapılacaktır. Asansörler otopark katlarına erişimlidir.
İÇ MEKANLAR
Bağımsız bölümlerde dijital yayınlara uygun uydu anten sistemi, telefon ve Internet altyapısı kurulacaktır.
REZİDANS DAİRELER
Zemin Kaplamaları
Rezidanslarda yaşam odaları ve diğer odalar laminant parke kaplanacaktır. Giriş holleri, mutfak ve banyolar, tüm balkonlar seramik emsali kaplama olacaktır.
Tavanlar
Tüm rezidans dairelerin içleri alçıpan asma tavan üzeri plastik boya uygulanacaktır.
İç Duvarlar
İç duvarlar gaz beton, tuğla, bims emsali ve/veya alçıpan v.b. malzeme ile yapılıp, üzeri boya olacaktır. Banyolarda seramik kaplama uygulanacaktır.
Kapılar
Rezidans daire giriş kapıları, ahşap kaplamalı veya lake çelik kapı olacaktır. İç kapılar ahşap kaplamalı veya lake olacaktır.
Mutfaklar
Pvc veya lake kapaklı dolaplar, akrilik tezgâh, evye olacaktır. Ankastre ürünler konusunda Satıcının herhangi bir taahhüdü bulunmamakta olup davlumbaz, ocak, fırın , bulaşık makinası vb . gereçler Alıcı tarafından temin edilecektir.
Banyolar
1.sınıf vitrifiye, pvc veya lake kapaklı lavabo altı dolaplar ve ayna kullanılacaktır.
Dolaplar
Vestiyer ve tesisat dolapları lake veya membran kaplama olacaktır.
İŞ YERLERİ
İş yeri içlerinde herhangi bir uygulama yapılmayacak olup, kaba olarak teslim edilecektir.
Mahal Listesi (Yapısal Özellikler) Route İstanbul projesinde uygulanacak sistemlerin genel tanımını yapmak, genel tasarım kriterlerini belirlemek ve kullanılacak malzemeleri tarif etmek amacıyla hazırlanmıştır.
Özyazıcı İnşaat teknik ve idari gereklilik olması halinde mahal listesinde her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.© 2016 Özyazıcı İnşaat.